Adele to niewątpliwie utalentowana artystka. Cała twórczość, którą nam przedstawia, jest owocem jej ciężkiej pracy - teksty swoich piosenek wymyśla sama, a świetne wykonania tylko upewniają słuchaczy w tym, że jest niesamowicie utalentowana.

O Adele zaczęło być znacznie głośniej, gdy samodzielnie skomponowała, napisała i nagrała tytułową piosenkę do Skyfall - jednej z serii filmów opowiadających o Jamesie Bondzie. Z wywiadów z gwiazdą, możemy wywnioskować, że jest niezwykle otwartą kobietą, której nie brakuje poczucia humoru. Ostatnio zaskoczyła po raz kolejny, dając przykład słuchaczom na całym świecie, że można szybko i zdrowo schudnąć.

Wspaniała metamorfoza Adele! Dzięki tej diecie, jest nie do poznania

Gwiazda od zawsze kojarzona była z nadmiernymi kilogramami. Choć to niezwykle piękna i zadbana kobieta, wiele internetowych hejterów cały czas wytykało jej za dużą wagę. Adele podchodziła do tematu z dystansem i potrafiła śmiać się z niepochlebnych opinii innych.

W pewnym jednak momencie, fani zaczęli zauważać nagły i bardzo widoczny spadek wagi. Wiele osób spekulowało nad powodem metamorfozy, ludzie zaczęli podejrzewać, że spowodowana jest przez różne choroby: anoreksję, bulimię czy depresję. Wszystkie plotki dodatkowo podsycał fakt, że zmiana artystki zaczęła się chwilę po rozstaniu z ukochanym mężem, z którym przez wiele lat tworzyła - jak się wydawało - szczęśliwy związek. Choć na pewno większość osób martwiła się o swoją idolkę, rzesza słuchaczy zadawała sobie jedno kluczowe pytanie: JAK?

Wspaniała metamorfoza Adele! Dzięki tej diecie, jest nie do poznania
Adele z byłym mężem

Gdy internet wrzał od przeróżnych, niezgodnych z prawdą teorii, Adele co rusz udostępniała w sieci piękne zdjęcia, na których widać było jej szczery uśmiech i - przede wszystkim - szczupłą, atrakcyjną sylwetkę. Każdy, kto choć raz próbował zrzucić zbędne kilogramy, zdaje sobie dobrze sprawę z tego, jak ciężko jest osiągnąć wymarzony cel. Dieta redukcyjna wymaga poświęceń, ruchu i systematyczności, o którą tak ciężko w zabieganym świecie.

Kiedy Adele w końcu przerwała milczenie i wyjawiła, w jaki sposób schudła, w życiu wielu osób na całym świecie pojawiła się nadzieja na zdobycie pięknej sylwetki.

Wspaniała metamorfoza Adele! Dzięki tej diecie, jest nie do poznania
Wspaniała przemiana Adele

Dieta sirtfood - zasady

Dieta, która pozwoliła Adele na uzyskanie pięknej sylwetki, oparta jest - jak sama nazwa wskazuje - na sirtuinach. To proteiny regulujące przemianę materii. Zadaniem diety, ku zdziwieniu wielu, wcale nie jest redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim odmłodnienie organizmu. Zrzucenie kilogramów jest zatem bezpośrednio spowodowane zdrowym trybem życia i podkręconym metabolizmem.

Sirtuiny znajdziemy przede wszystkim w zielonej herbacie, gorzkiej czekoladzie i jabłkach. Znajduje się także w jarmużu, cytrusach, kaparach i jagodach.

Aby rozpocząć dietę Adele, trzeba pamiętać, że składa się ona z trzech niezwykle ważnych etapów:

  • ograniczenie spożywanych kalorii do 1000 dziennie przez 4 dni
  • 14 dni spożywania trzech posiłków dziennie oraz wypicie jednego zielonego koktajlu
  • wprowadzenie siłowych ćwiczeń fizycznych.

Podczas całej diety trzeba sięgać po produkty bogate w sirtuiny.

Choć efekty, które osiągnęła Adele są wręcz szokujące, dietetycy nie są zachwyceni dietą, która pomogła jej zrzucić zbędne kilogramy. Okazuje się bowiem, że tak duże ograniczenie kalorii nie pomoże nam stale schudnąć - wiąże się z efektem jo-jo, po którym możemy przybrać na wadze o wiele więcej, niż udało nam się schudnąć.

Czy Adele naprawdę zdradziła światu swój niezawodny sposób? A może prawdziwa dieta, na którą przeszła, nadal jest jej tajemnicą? Bez względu na to, jaka jest prawdziwa odpowiedź, gratulujemy Adele i trzymamy kciuki za jej dalsze sukcesy, nie tylko na drodze zawodowej.

Warto pamiętać, że najważniejszy jest rozsądek i pamięć, że nic nie zastąpi nam zrównoważonej, zdrowej diety i regularnych ćwiczeń.