Wiele szczupłych osób twierdzi, że utrzymanie zdrowej, ładnej sylwetki jest łatwe i nie wymaga zbyt wiele pracy. Nie każdy ma jednak predyspozycje do posiadania ładnej sylwetki. Osoby ze skłonnością do tycia, bardzo często zmagają się z problemem wiele lat, czasem niestety bezskutecznie. Choć powodów otyłości jest wiele, należy pamiętać, że nie zawsze jest ona spowodowana zaniedbaniem czy spożywaniem dużej ilości kalorii.

Choroby hormonalne, takie jak: zespół Cushinga, niedoczynność tarczycy, czy Hashimoto często stają na drodze do uzyskania wymarzonej sylwetki. Aby poradzić sobie z nadmiernymi kilogramami cierpiąc na którąś z tych chorób, niewątpliwie potrzeba ogromnej motywacji i samodyscypliny. Nie każdy jest w stanie zacisnąć zęby i zacząć tą - niezwykle trudną - walkę o zdrowszą i ładniejszą sylwetkę.

Warto zwrócić szczególną uwagę na osoby z niskim poczuciem własnej wartości, często spowodowaną zbędnymi, dodatkowymi kilogramami. Powoduje ona, że osoba z nadwagą lub otyłością nie wierzy w powodzenie swojego odchudzania, a załamana brakiem motywacji, zajada smutki. To błędne koło, z którego bardzo trudno się uwolnić.

Tomasz Sekielski - niesamowita metamorfoza, świetna motywacja do utraty wagi.
(Źródło: https://www.instagram.com/tomaszsekielski/)

Historia Tomasza Sekielskiego:

Ogromną nadzieję dla osób walczących z nadmiernymi kilogramami daje wspaniała przemiana Tomasza Sekielskiego. Człowieka, który postanowił zawalczyć o swoje zdrowie i pozbyć się zbędnych kilogramów. Każdy na pewno zgodzi się ze stwierdzeniem, że jest on człowiekiem sukcesu. Jako autor filmu “Nie mów nikomu” zyskał ogromną popularność i uznanie wśród ludzi nieobojętnych na cudzą krzywdę. Sukces, który osiągnął, niewątpliwie zmotywował go do tego, by czerpać od życia jeszcze więcej. Szczęśliwy z powodzenia swojego projektu, postanowił zadbać także o swój wygląd i - przede wszystkim - zdrowie!

Jak sam Sekielski mówi, swoją walkę z odchudzaniem zaczął ważąc aż 185 kg. Nie trzeba być lekarzem by wiedzieć, że to waga ogromnie obciążająca stawy i utrudniająca życie. Osoby z tak wysokim BMI, często rezygnują z życia pełną piersią. Zaczynają unikać spotkań ze znajomymi czy imprez rodzinnych. Chronicznie zmęczone, porzucają swoje pasje i chowają się w domu. Autor kontrowersyjnego, znanego w całej Polsce filmu przełamał stereotypy - poza ciężką pracą, którą włożył w realizację projektu, zadbał także o to, co najważniejsze - własne zdrowie!

Operacja bariatryczna - czy to pójście na łatwiznę?

Najłatwiej oceniać innych, nie znając ich problemów. W Internecie krąży wiele negatywnych opinii o metamorfozie Tomasza Sekielskiego. Ludzie uważają, że nie należy mu się podziw, bo nie zrobił nic, aby schudnąć. Ich zdaniem poszedł na łatwiznę, wykonał operację i schudł - bez żadnego wysiłku. Czy to jednak prawda? Okazuje się, że nie. Osoby zakwalifikowane do operacji bariatrycznych, muszą spełnić szereg wymogów.

Osoby, które decydują się na operację bariatryczną, muszą najpierw - pod okiem dietetyka - przejść na dietę, aby spalić jak najwięcej kilogramów. Dopiero, gdy nie udaje się uzyskać znacznej redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej, pojawia się możliwość wykonania operacji zmniejszenia żołądka. Przed samą operacją również należy utrzymywać restrykcyjną dietę, która opiera się głównie na koktajlach i bardzo lekkostrawnych, małych posiłkach. Na następnej stronie przeczytasz o bolesnej i trudnej rekonwalescencji po operacji żołądka.

Okres rekonwalescencji pooperacyjnej jest długi. Ból żołądka, powikłania po operacjach (ciągłe mdłości, bóle brzucha, brak apetytu, okropna zgaga), warto wspomnieć, co dzieje się po zabiegu. Aby zapewnić jego powodzenie, konieczna jest całkowita zmiana sposobu żywienia - posiłki, które przyjmuje organizm są bardzo małe, a dieta osoby po operacji bariatrycznej nie przekracza nawet 1000 kalorii. To niewątpliwie za mało, by zapewnić organizmowi zdrową, dynamiczną pracę. Człowiek przy tak niskiej kaloryce posiłków jest ospały, zmęczony, miewa zawroty głowy.

Dla osób, które usilnie walczą ze zbędnymi kilogramami i mogą z całą pewnością stwierdzić, że dały siebie wszystko, aby zredukować swoje BMI, operacja jest wybawieniem i często jedynym sposobem na odzyskanie zdrowia i poprawę wyglądu. Warto jednak pamiętać, że najważniejsza jest dieta i to od niej powinno zacząć się swoją historię z odchudzaniem.

Tomasz Sekielski - niesamowita metamorfoza, świetna motywacja do utraty wagi.
(Źródło: https://www.instagram.com/tomaszsekielski/)

Droga, którą Tomasz Sekielski przeszedł do wymarzonej sylwetki jest niewątpliwie godna podziwu. Gratulujemy wyniku i trzymamy kciuki, aby zbędne kilogramy nie powróciły!