Czy wiecie, że pogoda to jeden z najsilniej wpływających na samopoczucie czynników? Jesienne długie wieczory, deszczowe i chłodne weekendy to świetny moment na nadrobienie letnich zaległości w serialach! Z tego powodu przygotowaliśmy ranking ogólnodostępnych seriali, które zyskają swoje uznanie nawet wśród najbardziej wymagających widzów!

Niezawodne seriale! Co warto zobaczyć podczas jesiennej chandry?

Oto lista 10 kultowych seriali, które z pewnością umilą jesienne wieczory. Zaczynamy!

Dom z papieru

Naszą listę otwiera kultowy serial, którego fabułę docenili ludzie na całym świecie. La casa de papel liczy sobie już 4 sezony, a każdy z odcinków trwa około 50 minut. Trzymająca w napięciu akcja, świetny soundtrack i wybitni aktorzy, to tylko kilka powodów dla których po prostu trzeba ten serial obejrzeć. Pomimo sporej ilości odcinków, fabuła wciąż nabiera tempa, dzięki czemu widz nie może oderwać wzroku od ekranu telewizora. Historia napadu na mennicę Hiszpańską wciąga i intryguje. Naszym zdaniem to najlepszy wybór na jesienne wieczory w domu!

Gambit królowej

To fascynująca i wciągająca opowieść o losach osieroconej dziewczynki, która próbując wyrwać się ze szponów nałogu odkrywa swoją największą umiejętność - grę w szachy. Ta historia to obraz walki, determinacji, porażek ale również sukcesów. Dzięki perfekcyjnie dobranej charakteryzacji, widz bez problemu wchodzi w klimat lat 50. The Queen’s Gambit to dramat odegrany przez najznakomitszych aktorów. Klimatyczne i wciągające kino, które zafascynuje niejednego odbiorcę.

Ku jezioru

Mroczne losy pandemicznych czasów mieszają się tu z walką o przetrwanie, miłość i zachowanie odrobiny człowieczeństwa. Mroczna i tajemnicza opowieść niesie za sobą gamę emocji - strach, współczucie, radość, wzruszenie. Kino zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach, potrzebujących dodatkowej dawki adrenaliny. Jeśli chcesz poczuć dreszczyk emocji w deszczowy jesienny wieczór - ten serial podbije Twoje serce od pierwszego odcinka.

Emily w paryżu

Amatorzy seriali lekkich i przyjemnych powinni znać tę produkcję. Romanse, kariera i życie na salonach to zdecydowanie to co kręci główną bohaterkę. Dodatkowo piękny obraz Paryża, którego urok pozwala poczuć tamtejszą atmosferę. Zwolennicy komedii, dla których serial to czas na relaks i odpoczynek zdecydowanie zatracą się w kolejnych odcinkach.

Kierunek Noc

Już pierwsze minuty sezonu łapią w swoich emocjonalnych szponach widzów. Eksplozja na pokładzie samolotu nie wróży nic dobrego. Jak poradzą sobie pasażerowie? To zdecydowanie mocne kino akcji, a losy bohaterów wciągają niezwykle silnie. Zderzenie różnych światów wywołuje konflikty, ale także pozwala odkryć nieposkromione pokłady empatii i wzruszenia. To obraz walki o przetrwanie, w której dochodzi do przewartościowania wielu spraw a także zrozumienia istoty życia. Mocne kino z morałem - polecamy!

Niezawodne seriale! Co warto zobaczyć podczas jesiennej chandry?

Rake

Pomimo, że serial po raz pierwszy ukazał się na ekranach telewizorów ponad 10 lat temu, wciąż zyskuje na popularności. Główny bohater zajmuje się nie lada wyzwaniem, jakim jest obrona zbrodniarzy których nikt nie chce reprezentować - przywódcy mafii, kanibale, bigamiści. Pomoc przestępcom to dla głównego bohatera całe życie, a sala sądowa wydaje się być jego naturalnym środowiskiem. Produkcja ta jest pełna zagadek i trzymających w napięciu zwrotów akcji.

Wiedźmin

Kultowa historia o losach Geralta z Ryvii. Serial powstał na bazie sagi fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Mroczne czasy, wojna światów i walka o sprawiedliwość to ponadczasowe tematy, które zjednają przed telewizorami nawet wrogów. Nikt nie oprze się urokowi bohaterów, a ich losy wciągają do magicznego świata. To serial, który powinien obejrzeć każdy, bez wyjątków.

Ania, nie Anna

Pamiętacie losy niepokornej, rudej dziewczynki z Zielonego Wzgórza? Kultowa książka doczekała się niezwykłej ekranizacji. Przejmujące losy małej sieroty wciągają, bawią do łez oraz wzruszają. To historia o miłości, rodzinie, samotności, ale także o tolerancji i wierzę we własne możliwości. Gorzko- słodka opowieść o Ani pozwoli cofnąć się do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie beztroskie chwile - bezcenne przeżycie w jesienne, smutne wieczory.

Friends

Kto nigdy nie słyszał o słynnych Przyjaciołach, niech pierwszy rzuci kamień! To zdecydowanie najstarszy serial z naszego zestawienia, wyprodukowany w 1994 do dziś ma miliony fanów na całym świecie! Kolejne pokolenia doceniają humor i styl znakomitych aktorów, a dialogi między bohaterami wciąż bawią do łez. Friends to serial o szóstce przyjaciołach z Nowego Jorku. Serial doczekał się, aż 10 sezonów - z pewnością będzie mógł bawić Was przez całą jesień.

Premiery 2020

2020 roku, pomimo nie sprzyjających warunków, obfituje w premiery najnowszych dzieł.

Gatunek: powieść

Jedną z nich jest powieść “Córka Piekarza” autorstwa Sarah McCoy. To wciągająca kompilacja zdarzeń, bogata w retrospekcje z czasów wojny. Niezwykle atrakcyjna i wciągająca akcja, która ma miejsce w czasach współczesnych. Ta nieoczywista historia wciągnie niejednego czytelnika. To historia, która z pewnością udoskonali jesienne wieczory.

“Niech stanie się światłość” Ken Follett - to prequel “Filarów Ziemii”, która sprzedała się w ponad 27 milionowym nakładzie. Historia o powstaniu epoki, w której kreowane zostają zalążki brytyjskiego imperium. Powieść ta z pewnością znajdzie się na top liście miłośników historii przepełnionych potrzebą władzy i walki o prawa

Książka to zdecydowanie świetne rozwiązanie dla miłośników domowych rozrywek w czasie jesiennych wieczorów. Rok 2020 dzieli się bogactwem piśmienniczego dorobku, zachęcając do spędzania czasu nad wciągającą lekturą.