Każdy z nas codziennie zmaga się z trudnościami - w pracy, w szkole, w życiu towarzyskim, w najprostszych obowiązkach. Dlatego tak ważne jest szukanie rozwiązań, które ułatwią nam nawet najbardziej błahe sprawy jak np. przygotowywanie posiłków. Z tego powodu przygotowaliśmy listę kilku sposobów na to, aby ułatwić Wam życie.

Przydatne lifehacki, które ułatwią Ci życie!

1. Przed wizytą w sklepie, przygotuj listę posiłków na cały tydzień!

Ten sposób na uproszczenie codziennych obowiązków, może wydawać się skomplikowany. Jednak z czasem dojdziesz do wprawy i docenisz tę metodę planowania. Wszystko opiera się na ułożeniu listy, na której wypiszesz wszystkie potrzebne składniki do wybranych dań. Możesz ustalić z domownikami menu na cały tydzień i na tej podstawie zrobić zakupy. Warto zwrócić uwagę, na możliwość wykorzystania danych produktów. Jeśli jednego dnia macie ochotę na zupę pomidorową, następnego możecie wykorzystać warzywa oraz mięso z bulionu na przygotowanie pysznych i zdrowych kotlecików. Taki rodzaj planowania pozwoli uniknąć Wam problemu pustej lodówki lub brakujących elementów składowych dania, dzięki czemu nie będziecie musieli wychodzić do sklepu po jeden składnik.

Przydatne lifehacki, które ułatwią Ci życie!

2. Masz problem ze spóźnianiem? Mamy na to rozwiązanie

Spóźnialstwo to bardzo męcząca i denerwujące cecha. Z pewnością nie raz zaspałeś na ważne spotkanie lub nie zdążyłeś na seans kinowy. Nie martw się, zdarza się to nawet najlepszym! Jednak jest pewien sposób, który pomoże Ci zminimalizować margines spóźnienia do minimum. Wystarczy przestawić zegarek na 15 minut później! Dzięki temu uda Ci się bardziej zmobilizować do szybszego wyjścia z domu lub pożegnania z ciepłą pierzynką. Gdy wskazówki zegara będą pokazywały godzinę 9.15, tak naprawdę będzie dopiero 9.00! Dzięki temu zyskujesz 15 minut, które pozwolą Ci stawić się o odpowiedniej godzinie w wyznaczonym miejscu! Proste, ale genialne.

3. Dopasuj dźwięk w telefonie do konkretnej osoby

Indywidualny dźwięk, dopasowany do konkretnej osoby, pozwoli Ci uniknąć niechcianych rozmów lub przypomni o ważnej rozmowie z szefem. Wystarczy, że Twój telefon zadzwoni, a Ty bez patrzenia na ekran smartfona będziesz wiedział kto dzwoni. Ograniczenie niepotrzebnych nerwów spowodowanych niechcianymi rozmowami dobrze wpłynie na Twoje zdrowie psychiczne i nie zaburzy rytmu dnia.

Przydatne lifehacki, które ułatwią Ci życie!

4. Pralka "zjada" Twoje skarpetki?

Kto z nas nigdy nie wsadził dwóch skarpetek do pralki, a wyjął tylko jedną? Gubienie jednej skarpety z pary to notoryczny problem w każdym domu. W rezultacie pozostała skarpeta ląduje w koszu lub jest dobierana do innej zagubionej. Jest jednak sposób, aby już nigdy ta sytuacja się nie powtórzyła. Wystarczy przygotować garść gumek recepturek i voila! Obie skarpetki przed wrzuceniem do pralki należy mocno ze sobą związać. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wyjmując pranie z pralki już nigdy nie stoczymy walki o zagubione skarpetki!

5. Masz pracę siedzącą i cierpisz z powodu bólu kręgosłupa? Zainwestuj w piłkę!

Niewygodne krzesło odstaw w kąt, a sam spędzaj godziny pracy na piłce do fitnessu. Dzięki miękkiemu podłożu dolny odcinek kręgosłupa nie będzie musiał być wciąż napięty. Z łatwością odciąży kręgi oraz stawy, dzięki czemu już po pierwszym dniu użytkowania odczujesz znaczną różnicę. Dodatkowo obły kształt pozwala na ćwiczenia, takie jak krążenie bioder czy “ósemki”. Taka aktywność w ciągu dnia pozwoli na rozluźnienie spiętych mięśni co w szybki i przyjemny sposób zniweluje uczucie bólu oraz napięcia.

6. Twoim problemem jest brak skupienia? Zapewnij sobie odpowiednią atmosferę do pracy

Często spotykanym problemem jest nieumiejętność skupienia uwagi na konkretnej rzeczy. Warto nad tym pracować, ponieważ odpowiednie skupienie jest niezwykle ważne podczas pracy, nauki czy podejmowaniu ważnych decyzji. Z tego powodu warto wyeliminować nadmierne bodźce, które mogą skutecznie rozpraszać. Do najczęstszych należy zbyt jaskrawe światło, niewygodna pozycja, głód, telefon komórkowy lub zbyt głośno grająca muzyka. Warto zapewnić swojemu organizmowi odpowiednie warunki, aby ten mógł działać na 100%. Przed sytuacją, która wymaga od Ciebie skupienia, pamiętaj aby zjeść posiłek, wyciszyć muzykę, schować telefonu oraz dostosować światło. Dzięki wykluczeniu nadmiernych bodźców, mózg z łatwością skupi się i pozwoli podjąć odpowiednie decyzję czy też nadgonić zaległą pracę.

Przydatne lifehacki, które ułatwią Ci życie!

7. Ups, guma do żucia na ulubionych spodniach! Czas się pożegnać?

Absolutnie nie! Jeśli i Ty trafiłeś do grona nieszczęśników, którzy usiedli na gumie do żucia, ten patent z pewnością pomoże Ci się uporać z tym nieprzyjemnym problemem. Pamiętaj jednak, aby nie prać wcześniej spodni, ponieważ temperatura może roznieść reszty gumy po większej powierzchni,a to doda Ci pracy. Aby uporać się z przyklejoną gumą do którejś z części garderoby wystarczy włożyć ją na kilka godzin do zamrażarki. Po tym czasie z łatwością zdejmiesz całą gumę bez zbędnego wysiłku. Od teraz nie musisz żegnać się z ulubionymi ciuchami!